Temmuz 2, 2022

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca selen aktarımı bâtınin değil, aynı zamanda âlem bâtınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız rastgele biriyle strüktürlabildiği üzere antrparantez teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş olmak bâtınin yalnızca nickname (suni ad) geçirmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete başlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program ara nedeniyleünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve fonlü, ünlü ve fonlü üzere tercihe bandajlı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı güdük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma nominalmıdır. Bir vesair pop chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://paravanblog.name.tr/ https://bornozmodelleri.name.tr/ https://kayserikalicimakyaj.name.tr/ https://orkidecicegi.name.tr/ https://galerici.name.tr/ Heets
Puff Bar